KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14424497
nr 1442 4497
Erik Ragnar Lind
(1887-1921), Sverige
Oljemålning, Renar på fjällhed. Signerad Erik Ragnar. Olja på duk, 36x44, yttermått inklusive ram: 55x63 cm
Erik Ragnar Lind, svensk målare född 1887, död 1921 .
Utrop:
500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 17 januari 2022
kl 20:03:57
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
500 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Erik Ragnar Lind
Läs mer om Erik Ragnar Lind